Підвищення пенсій з березня 2019 року

Дата: 27.02.2019 14:15

Кабінетом  Міністрів  України  прийнято постанову від 20 лютого 2019 р. № 124 « Питання проведення індексації пенсій у 2019 році», якою передбачено:

- у 2019 році перерахунок пенсій згідно з Порядком проведення перерахунку пенсій відповідно до частини другої статті 42 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, затвердженим цією постановою, проводиться із застосуванням коефіцієнта збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії, в розмірі 1,17 ( 3764,40грн. Х 1,17 = 4404,35грн.)

• у разі, коли розмір підвищення в результаті перерахунку пенсії, зазначеного у цьому пункті, не досягає 100 гривень, встановлюється доплата до пенсії у сумі, що не вистачає до зазначеного розміру, яка враховується під час подальших перерахунків пенсії.

•  установлено одноразову доплату до пенсії особам, які отримують пенсію, призначену відповідно до Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” (далі — Закон), в розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, встановленого на 1 січня 2019 р. та збільшеного на коефіцієнт 1,61 ( 1497х1,61= 2410,17грн.)

Одноразова доплата до пенсії проводиться для осіб, які отримують пенсію, призначену відповідно до Закону, мають страховий стаж, передбачений абзацом першим частини першої статті 28 Закону ( 30 років жінки, чоловіки - 35, які вийшли на пенсію після жовтня 2011 року, 20 років жінки, 25 чоловіки, які вийшли на пенсію до жовтня 2011 року)  розмір пенсій яких з урахуванням передбачених законодавством надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, сум індексації та інших доплат до пенсії (крім пенсії за особливі заслуги перед Україною, доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, та доплати, передбаченої абзацом третім пункту 2 цієї постанови) станом на 1 березня 2019 р. не перевищує мінімального розміру пенсії за віком, встановленого частиною другою статті 28 Закону (1669,20грн.)

Виплата одноразової доплати до пенсії проводиться рівними частинами у березні та квітні 2019 року( по 1205.08 грн).

Сума одноразової  доплати до пенсії не включається до середньомісячного сукупного доходу сім’ї під час розрахунку розміру житлової субсидії та під час визначення права на надання пільг окремим категоріям громадян згідно з Порядком надання пільг окремим категоріям громадян з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім’ї, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 4 червня 2015 р. № 389.

Виплата  одноразової доплати до пенсії здійснюватиметься одночасно з виплатою пенсії за березень та квітень 2019 року.

Старовижівське об’єднане управління

Пенсійного фонду України Волинської області

Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)