Допомога переселенцям та довідка ВПО: що змінилося?

Дата: 25.03.2022 08:00

Через військову агресію росії багатьом українцям довелося покинути домівку та переміститися до безпечніших регіонів держави. Тому Уряд розширив кількість областей, жителі яких можуть отримати статус ВПО, а також передбачив державну підтримку для переселенців.
Крім жителів Криму, Донеччини та Луганщини, наразі таку довідку можуть отримати жителі Чернігівської, Сумської, Харківської, Херсонської, Миколаївської, Запорізької, Донецької, Луганської, Київської, Житомирської, Одеської, Волинської, Дніпропетровської областей та міста Києва.
Одночасно зі статусом ВПО, переселенці зможуть щомісяця отримувати 2000 гривень домопоги для дорослого та 3000 — для дитини. Кошти будуть нараховуватися на вказаний у заяві рахунок.
Таку допомогу разом із довідкою зараз можна отримати у районному або обласному:

• ЦНАПі, де є працівник соцзахисту;
  • відділі соцзахисту.

Працюємо над тим, щоб сервіс став доступним у всіх ЦНАПах, виконкомах та у Дії.
ЦНАПи поступово підключатимуться до послуги.
Понад 120 ЦНАПів у 14 областях України вже працюють як Центри турботи. Там допомагають не лише оформити довідку, а й отримати речі першої необхідності та тимчасовий прихисток. Дізнатися, де саме працює такий ЦНАП, можна через чатбот @turbotnyk_bot.
Крім цього, держава надасть підтримку тим, хто допомагає переселенцям
Роботодавцям — 6500 грн за кожного працевлаштованого переселенця
Усім, хто надає безкоштовний прихисток, — 450 грн щомісяця за кожного співмешканця на компенсацію комунальних послуг.
Більше про те, як отримати послугу, дізнавайтеся на Гіді: https://cutt.ly/QSpV1dp , а про підтримку ВПО — на Урядовому порталі: http://surl.li/bowvm
Переможемо та відбудуємо кожну домівку.