Самарівська громада

Волинська область, Ковельський район

Що робити, якщо Ваша дитина стала жертвою кібергрумінгу?

Дата: 01.05.2023 07:12
Кількість переглядів: 286

Реалії нашого життя такі, що більшість свого часу ми проводимо в мережі інтернет. Сьогодні інтернет – це простір для спілкування, знайомств, навчання та роботи. Однак виникає просте питання чи є цей простір, дійсно, безпечним для наших дітей, адже останнім часом випадків сексуального насильства і шахрайства серед дітей під час використання інтернету значно побільшало, тому кожен має знати про небезпеку, яка може чекати на наших дітей в інтернеті.

Онлайн-грумінг, або кібергрумінг – це новий вид сексуального насильства проти дітей в інтернеті. Він полягає в тому, що шахрай з метою обману та корисливих мотивів реєструються в соціальних мережах під несправжніми акаунтами підлітків, щоб отримати від однолітків відверті матеріали (інтимні фото, відео), гроші або змусити до особистих зустрічей в офлайні.

Такий вид злочинної діяльності немає меж, шахрай і жертва може знаходитись один від одного в різних країнах і, навіть, континентах. Зазвичай над такими злочинами працюють цілі угрупування, до яких входять як чоловіки так і жінки.

 

Часто злочинці у соціальних мережах надсилають дітям тисячі запрошень для дружби і чекають, поки хтось із них відповість. Також бувають випадки, коли шахрай ретельно спостерігає за жертвою в соціальній мережі, вивчаючи дописи з яких ясно, що дитина самотня і їй не вистачає уваги або ж надто довірлива.

Сторінки шахраїв рідко відрізняються від сторінок реальних підлітків. Грумінг може тривати від одного вечора до декількох тижнів, перш ніж буде отримано перше фото, а далі починаються вимоги грошей або більш приватних матеріалів від дитини.

Ознаки того, що дитина страждає від кібергрумінгу:

Протягом тривалого часу дитина стає замкнутою, сумною, напруженою;

Поводження дитини з вчителями, однолітками та батьками різко змінюється;

Немає інтересу до навчання;

Часто сидить за комп’ютером або в телефоні, після чого ще більш засмучується;

Що робити, якщо дитина стала жертвою кібергрумінгу?

Обмежити використання дитиною комп’ютера та телефона;

Зберегти доказову інформацію факту кібергрумінгу;

Видалити акаунт у соціальній мережі;

Звернутися до працівників поліції за допомогою;

Звернутися за допомогою до психолога, у разі зміни психологічного стану дитини.

Разом з тим повідомляємо, якщо Ваша дитина опинилась у складній життєвій ситуації і не знає яку їй обрати модель поведінки – вона може звернутись до консультантів Національної дитячої гарячої лінії за телефоном 0800 500 225 (безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів) або 116 111 (безкоштовно з мобільних телефонів).

Фото без опису


 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь