БЕЗПЕКА НА ВОДІ
Найбільш корисний відпочинок влітку – це відпочинок на воді. Відповідно до статті 47 «Водного кодексу України» загальне водокористування здійснюється громадянами для задоволення їх потреб (купання, плавання на човнах, любительське і спортивне рибальство і т.д.).
Відпочиваючи, завжди треба пам’ятати про безпеку. Купатися треба в місцях, які визначені місцевими органами виконавчої влади та обладнані для купання людей, інакше можна отримати травми ніг, які пов’язані з засміченням дна водойми скляними і металевими предметами.
Першою умовою безпечного відпочинку на воді є вміння плавати. Людина, яка добре плаває, почуває себе на воді спокійно, упевнено, у випадку необхідності може надати допомогу людині, яка потрапила у біду, підтримуючи її на плаву. Врятувати вплав одночасно декількох людей неможливо, тому рятувати треба спочатку одного потопаючого, а потім іншого.
Щоб не трапилось біди, навіть той, хто вміє добре плавати, повинен постійно бути обережним, уважним, дисциплінованим, і суворо дотримуватись правил безпечної поведінки на воді. До них належить заборона:
– купатися поодинці біля крутих, стрімчастих і зарослих густою рослинністю берегів;
– пірнати з містків, дамб, причалів, дерев, високих берегів;
– запливати за буйки;
– гратися у воді (тягнути когось за ноги під воду, робити захвати шиї, тощо);
– заходити у воду у нетверезому стані.
У випадку виникнення надзвичайної події негайно телефонуйте до Служби порятунку за номером «101»!
Знання та виконання правил поведінки на воді є запорукою безпеки життя, а також отримання задоволення від відпочинку.
Тому звертаємося до вас з проханням: відпочиваючи, дотримуйтесь заходів безпеки. Цінуйте власне життя, бережіть життя своїх дітей.
Ковельське РУ ГУ ДСНС України у Волинській області